Večer co večer se vydáváte do postele unavení, avšak jakmile najdete pohodlnou polohu, ve které předpokládáte klidný a ničím nerušený spánek, máte problém s usnutím? Příčiny mohou být mnohé – stres doma nebo v zaměstnání či jiná trápení, nízká aktivita v průběhu celého dne a v neposlední řadě může být problémem také přemíra nebo naopak nedostatek stravy. Jestliže dokážete vyloučit všechny tyto příčiny, vyzkoušejte doplněk stravy s názvem Ashwagandha, který by mohl váš problém vyřešit.

Co je Ashwagandha

Ashwagandha je velmi vzácná bylina, která je pěstována na území Evropy, Asie a Afriky. Od pradávných dob má své využití především v ajurvédské medicíně a mimo jiné dokáže redukovat stres, úzkost a napomáhá ke klidnému usínání a následně i kvalitnímu spánku.

Tato stálozelená dřevnatějící bylina dorůstá do výšky od 50 do 200 centimetrů s větvemi hustě porostlými hvězdicovitými chlupy. Její květy jsou žlutozelené, ze kterých následně vznikají bobule oranžové barvy s drobnými semínky. Co je však naprosto nejdůležitější je kořen Ashwaghandhy, jehož extrakt obsahuje kvalitní a přírodní doplněk stravy Ashwagandha 800 mg.

Jak ovlivňuje pohodlné usínání a podílí se na kvalitním odpočinku

Tato bylina spadá do tzv. adaptogenů, což jsou rostliny, které se pozitivně podílí na dobrém snášení stresové, psychické i fyzické zátěže. Svou aktivitou snižuje aktivitu hypotalamu, hypofýzy a nadledvin, které na stresové hormony reagují, čímž napomáhá udržovat hormonální rovnováhu a zmírňuje tvorbu stresových hormonů.

Jak doplněk stravy užívat

Ashwagandhu, dostupnou v internetovém obchodě Herbs Energy, která je dostupná v kapslích, je doporučeno užívat po 2 kapslích denně. Vzhledem k tomu, že se jedná o přírodní produkt, neočekávejte okamžitý nástup účinků a v užívání vytrvejte alespoň 2 týdny. Následně si můžete všimnout nejen klidného usínání a kvalitního spánku, ale také zlepšení imunitního systému, sportovní výkonnosti nebo lepší funkci mozku a tím i paměti.

Předchozí článekMáte plnější postavu? Poradíme, jak ji správně obléknout
Další článekKupujte jen kvalitní olivový olej. Jak ho poznat?