Zdá se vám, že Yuzu zní příliš exoticky a nedokážete se pod tímto názvem nic představit? Rádi vám o něm řekneme vše a představíme vám chutné produkty, kterými budete moci obohatit svůj jídelníček i pitný režim, a navíc podpořit svůj imunitní systém v měsících, kdy je to nejvíce potřeba.

Co je Yuzu

Yuzu je citrus původem z Jižní Koreje, současně pěstován také v Japonsku a Číně, kde jsou podmínky pro jeho růst naprosto ideální. Svým vzhledem připomíná kombinaci citronu a pomeranče, chuť je sladce nahořklá a dala by se přirovnat ke kombinaci chutí mandarinky a grepu. Tento neobyčejný citrus je bohatý na vitamin C, kterého v něm najdete až 3x více než v citronu.

S jeho užíváním výrazně podporujete svůj imunitní systém vysokým přísunem vitaminu C, který se právě na podpoře imunitního systému podílí.

Kde jej najít?

Z čerstvých citrusů Yuzu jsou vyrobeny produkty, ze kterých si snadno uděláte horký nápoj v chladných dnech. Prvním produktem je Zdravý Yuzu Tea, který kromě 45% podílu čerstvých Yuzu plodů s vysokým obsahem vitaminu C dále obsahuje 5 % medu.

Zdravý Yuzu Ginger Tea je druhým produktem, který je navíc obohacen o vysoký podíl extraktu z kořene zázvoru, který vás nejen zahřeje, ale také přidá špetku pálivosti.

Oba tyto produkty jsou bez lepku, neobsahují lepek, barviva, GMO free a jsou vhodné také pro osoby s intolerancí na laktózu.

Návod na přípravu

Pro přípravu Yuzu Tea postačí jedna lžíce produktu, kterou zalejete horkou vodou. Tento nápoj vás zahřeje v zimě, v létě vás však může osvěžit. Postup je naprosto stejný s rozdílem studené vody. Ptáte se, proč byste podporovali imunitu v létě? Odpověď je jednoduchá. Osoby se zvýšenou fyzickou aktivitou a také například kuřáci potřebují až 3x více vitaminu C. Nacházíte-li se v jedné z těchto skupin, neváhejte a připravujte si lahodný nápoj také v průběhu léta.

Předchozí článekProteinové nápoje – jsou jen pro sportovce, nebo je můžete začlenit do svého jídelníčku i vy?
Další článekMáte plnější postavu? Poradíme, jak ji správně obléknout