Od dětství nás fascinuje lesk a třpyt. Malá děvčata si při hrách na princezny oblíbí kamínky zpravidla ze skla, protože jejich hra se světlem je oslnivá. Když pak vyrostou, láska ke třpytu zůstane, ale sklo nahradí brilianty. Lesk a odrazy světla předvádí ve světě briliantových šperků ohromující divadlo, které okouzlí každého, kdo se ocitne v jejich blízkosti, jako v pohádce.

Brilianty, vybroušené do formy s mnoha plochami, mají schopnost intenzivně odrážet světlo, čímž vzniká jejich charakteristický lesk i třpyt. Právě styl broušení do malých plošek je tajemstvím, jak docílit hry světla, která se rozehraje i při sebemenším pohybu. Nositelky briliantových šperků se cítí jako princezny, bez ohledu na to, jaký kousek je právě zdobí. Výhodou takových šperků je i možnost je skvěle kombinovat s oblečením pro různé příležitosti. Oblíbeným doplňkem jsou diamantové přívěsky, které ladí s téměř jakýmkoli outfitem, od plesových šatů přes elegantní kostýmek až po ležérní halenku a džíny. Zároveň je ale potřeba ctít jednoduchost a nesrážet celkový dojem dalšími šperky nebo ozdobami.

Brilianty jsou samy o sobě velmi výrazné a jejich krásu není nutné nijak doplňovat, naopak potřebují prostor, aby se mohly rozzářit. Pro neformální příležitosti tak stačí jeden nebo dva typy šperku, například přívěsek a prsten. Jednoduchý design prstenů perfektně ladí s krásou briliantů a oslňuje elegancí a jemností. Zásnubní prsten s briliantem je ideální volbou, pokud chce muž svou nastávající potěšit. Kromě slibu společné budoucnosti zároveň daruje šperk, který bude jeho majitelka nosit rozhodně i po svatbě. K plesovým róbám nebo na večerní akci pak lze přidat i náušnice nebo náhrdelník.

Své jméno briliant odvozuje z francouzštiny, znamenající „zářící, jasný“. Hra s odlesky a lomy světla je nerozlučným průvodcem každého pohybu. Dětská hra na princezny tak může snadno přerůst ve skutečnost.

Předchozí článekČím jsou lískové ořechy prospěšné?
Další článekLegendy o objevu kávy