Cestujete rádi po exotických destinacích? Líbí se vám tradice, zvyky, architektura nebo styl vybavení interiéru v exotických zemích? Chtěli byste si alespoň kousek exotiky přinést i do svého interiéru? Dobrou zprávou je, že v dnešní době nemusí znamenat problém ani vybavení interiéru exotickým nábytkem. Velmi populární je například indický nábytek. Jenže kde takový nábytek sehnat, aby se nejednalo jen o napodobeninu, ale skutečně exotický nábytek?

I u nás jsou specialisté na dovoz

Naštěstí na našem trhu se dají najít společnosti specializované na exotické druhy nábytku. Například firma AV Interiéry. Tato společnost je zaměřena především na prodej exotického nábytku. Nikoliv výrobu jeho napodobenin a imitací, ale na dovoz a prodej skutečného nábytku z exotických destinací. Protože se jedná o nábytek, dovážený do společnosti přímo z dílny indického výrobce, jsou ceny mnohem nižší, než ceny běžně nabízeného indického nábytku na trhu. Indický nábytek v nabídce společnosti AV Interiéry neputuje přes dodavatele, kteří by si účtovali svou marži a zvyšovali tak cenu nábytku.

Charakteristika indického nábytku?

Pro indický nábytek je charakteristickou vlastností především využitými druhy dřeva. Jedná se o nábytek z masivního dřeva. Nejčastěji z palisandru, teaku a manga. Všechny 3 dřeviny mají svou charakteristickou strukturu a barvu dřeva, na kterou u nás nenarazíte. Vzhledem k tomu, že se jedná o nábytek vyráběný v dílnách, nikoliv v továrních halách, má každý kus své originální provedení. Přiznané jsou i drobné nedokonalosti, které ovšem vytváří charakteristický indický nábytek.

in1

Čisté dřevo nebo pestré barvy

Indický nábytek může být vybírán do interiéru rodinných domů, bytů, ale i do restaurací, hotelů a kanceláří. Ať už jste milovníky čistého vzhledu a designu čistého dřeva nebo máte rádi pestré barvy. Většina nábytku z Indie má čistý design, ale nechybí ani série nábytku, které jsou charakteristické pestrobarevným provedením. Tradiční nábytek z Indie v barevném provedení zastupuje například série Rainbow.

Předchozí článekAtraktivní móda pro ženy plnějších tvarů
Další článekNepodceňujte prevenci proti rakovině prsu